Valymo įrenginių montavimas

Dar prieš statant namus būtina apsispręsti dėl nuotekų valymo sistemos. Jei nėra tikslinga ar neįmanoma prisijungti prie centrinės nuotekų valymo sistemos, tuomet tinkamoje vietoje turi būti įrengti biologiniai nuotekų valymo įrenginiai. Valymo įrenginius geriausia montuoti netoli atvirų vandens telkinių tai sumažina valymo įrenginių montavimo kainą. Jei aplink jų nėra, išvalytą techninį vandenį galima infiltruoti į gruntą arba rezervuarą skirtą antriniam panaudojimui.

Mūsų parduodami valymo įrenginiai atlieka aukščiausio lygio nuotekų valymą, tyliai dirba ir neskleidžia nemalonaus kvapo. Valymo metu iš nuotekų pašalinamas azotas ir fosforas, o tai reiškia, kad vandens išmetimo vietos neapauga dumblu, kas yra itin svarbu ten, kur už valymo įrenginių yra infiltravimo laukai. Nuotekų valymo procese pasitelkiami gamtoje sutinkami mikroorganizmai, todėl nuotekų valymo procedūra artima natūraliam gamtoje vykstančiam valymui.

Valyo įrenginys iš viršaus

Valymo sistemų įrengimas

Biologines nuotekų valymo sistemas įrengti lengva, nesunku pervežti, jos užima itin nedaug vietos. Dažnai valymo įrenginius sumontuoti gali patys pirkėjai, tačiau siekiant geriausio rezultato verta pasikliauti šios srities specialistais. Norint, kad talpyklose lėčiau kauptųsi dumblas, patariama prieš valymo įrenginį įrengti riebalų gaudyklę, kuri surinks pirminius nešvarumus.

Valymo įrenginių montavimas: kaip išsirinkti tinkamą vietą?

Prieš pradedant namų statymo darbus labai svarbu apsispręsti kokią valymo sistemą naudosite namuose. Yra atvejų kuomet nėra galimybės prisijungti prie centrinės nuotekų valymo sistemos. Tuomet tenka spręsti, kokį įrenginį pasirinkti ir kurioje tinkamoje vietoje įrengti nuotekų valymo įrenginį. Geriausia vietą pasirinkti taip, kad valymo įrenginys būtų arčiau vandens telkinio. Tokia įrenginio montavimo vieta leidžia sutaupyti valymo įrenginių montavimo kainą. Tačiau jei šalia nėra vandens telkinių, visada išvalytą vandenį galima infiltruoti į gruntą ar rezervuarą skirtą tolimesniam išvalyto vandens panaudojimui. Valymo įrenginiai leidžia puikiai panaudoti išvalytą vandenį dar kartą taip sutaupant gerą vandenį.

Valymo įrenginių montavimas, kaip tai atrodo?

Biologinių nuotekų valymo sistemų įrengimas yra lengvas procesas, kuris yra atliekamas per vieną darbo dieną. Šį įrenginį yra nesunku pervežti, o ir jis neužima daug vietos. Valymo įrenginių montavimą gali atlikti ir patys klientai, tačiau visada rekomenduojama šiuos darbus patikėti specialistams, kurie šį darbą puikiai išmano ir jį atlieka ne vienerius metus. Svarbu paminėti, kad atliekant įrenginių montavimą siekiant kad kuo lėčiau kauptųsi dumbras, įrengti riebalų gaudyklę, kurios pagalba bus surenkami pirminiai nešvarumai.

Valymo įrenginių montavimas: pasiruošimas

Kaip ir viskam taip ir nuotekų valymo įrenginiams reikia pasiruošti. Kaip atrodo visa ši eiga? Valymo įrenginių montavimas prasideda duobės kasimo darbais. Duobės kasimo gylis priklauso nuo to, koks valymo įrenginys yra pasirenkamas. Prieš montuojant valymo įrenginį svarbu įsitikinti tuo, kad įtekėjimo ir ištekėjimo vamzdžiai puikiai veikia, yra tinkamo nuolydžio ir gylio. Labai svarbi valymo įrenginių montavimo detalė yra pačio įrenginio viršutinė dalis. Svarbu įsitikinti, jog ši dalis yra horizontali, nes jei ji tokia nebus, tuomet įrenginys pilnai neatliks savo darbo.  Atlikus šiuos darbu toliau vyksta užpilimo darbai. Įrenginio užpylimas vyksta etapais, taip siekiant kuo tvirčiau sutvirtinti patį nuotekų valymo įrenginį. Jis pilamas 20-30 cm smėlio sluoksniu ir yra tvirtinamas vibro plokšte. Tuo pačiu metu, kuomet yra pilamas smėlis, į valymo įrenginį po lėto yra pradedamas pilti vanduo. Užpylus įrenginį smėliu iki viršutinės dalies, yra uždengiamas dangtis, jog vėliau pilant smėlį į nuotekų valymo įrenginio vidų nepatektų smėlio. Baigus šiuos darbus, yra užpilamas gruntas iki nurodytos žymos. Yra atvejų kuomet valymo įrenginių montavimas tampa šiek tiek sudėtingesnis dėl aukštų gruntinių vandenų. Tokiu atveju įrenginys yra ankeruojamas prie gelžbetonio pagrindindo. Nuotekų valymo įrenginys gali būti tvirtinamas nerūdijančio plieno lynų pagalba, arba gali būti pilamas smėlis, kurį reikia sutankinti. Vėliau jis montuojamas prie ankeravimo plokštės.

  • 10 metų garantija.
  • Viskas iš vienų rankų.
  • Nemokama konsultacija!
  • Montavimo darbai per 1 d.
Įrengtas valymo įrenginys
Lašo forma valymo įrenginių tinklapiui

Mums svarbus kiekvieno Jūsų įvertinimas

Paspaudę „Sutinku” arba naršydami toliau patvirtinate savo sutikimą su slapukų įrašymu. Sutikimą visada galite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami slapukus.